Cech obkladačů – Obkladačská naděje 2019

Cech obkladačů – soutěž pro obkladače

Dne 10.4.2019 skončila tradiční dvoudenní soutěž pro obkladače (žáci třetího ročníku oboru Obkladač) – Obkladačská naděje. Soutěž pro obkladače pravidelně pořádá Cech obkladačů České republiky. Letošní již čtrnáctý ročník hostila Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy (odkaz mimo náš web). Zúčastnilo se devět dvojic učňů ze škol z celé České republiky: SOU stavební – Plzeň, Střední Škola Stavební a Dřevozpracující Ostrava, Střední odborná škola Jarov, Akademie řemesel Praha – střední škola technická, Střední průmyslová škola stavební Havířov, Střední škola stavební a strojní Teplice a SOŠ A SOU Hradec Králové, Střední škola strojní, stavební a dopravní Liberec a samozřejmě pořádající Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy.

Jako vždy na mladé obkladače nejprve čekal teoretický test – písemná zkouška o třiceti otázkách. Odpoledne a následující den učni pokračovali praktickou částí. Zadáním bylo obložení předem připraveného panelu podle dodaného výkresu. Celkový časový limit byl pro soutěžící devět hodin. Pro obkladače byl připraven materiál, který zajistil Cech obkladačů ČR u renomovaných výrobců. K dispozici na řezání obkladů byla úhlová bruska s diamantovým kotoučem, mechanická řezačka, elektrická obkladačská pila, diamantové leštící kotouče a další nářadí pro obkladače. Obrazec, který měli soutěžící vytvořit nebyl jednoduchý a práce tedy byla jako v minulém ročníku náročná zejména na přesné měření a čisté řezání obkladu.

Odborná porota poté zhodnotila kvalitu provedené obkladačské práce – mimo jiné dodržení rozměrů dle výkresu, přesnost a čistotu provedení.

Obkladačská naděje 2019 – výsledky

A komu se podařilo zvítězit letos? Zatímco loni zvítězili obkladači z Plzně, letos zvítězili obkladači z Prahy – Střední odborná škola Praha-Jarov, druhé místo pak obsadila SOŠ A SOU Hradec Králové a třetí místo Střední průmyslová škola stavební Havířov. Všem gratulujeme! Těší nás, že jsme mohli podpořit tuto atraktivní soutěž, kterou Cech obkladačů ČR pořádá.

Výherci pro své školy získali hodnotné praktické dárky. Pro vítězné dvojice pak byla připravena finanční odměna, nářadí pro obkladače, pracovní pomůcky, diamantové nástroje pro obkladače a další dárky od řady renomovaných výrobců a dodavatelů.

Jaké diamantové nástroje GENT obkladači vyhráli?

Z kategorie diamantové kotouče pro obkladače, jsme pro první tři dvojice v letošním roce vybrali především nejoblíbenější diamantový kotouč na dlažbu SD-UT. Tento kotouč splní náročné požadavky při řezání dlažby a obkladů pomocí úhlové brusky. Snadno zvládá i řezání slinuté dlažby za sucha – o volbě nástroje na řezání dlažby píšeme v článku Diamantový kotouč na dlažbu – výběr. Součástí balíčků cen byly také korundové řezné kotouče na nerez.

Aby kotouče pro obkladače vždy správně fungovali, dostali vítězové také speciální oživovací kameny pro diamantové kotouče. Ty zajistí při otupení ostří kotouče jeho oživení (“naostření”).

Nově jsme mezi ceny pro obkladače přidali také diamantové brusné houbičky pro obkladače. Ty jsou ideální na zabroušení hran a sražení případných otřepů vzniklých při řezání dlažby, obkladů, skla i kamene.  Výsledek obkladačské práce pak uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka. Pomohou také odstranit případné otřepy vzniklé při řezání kamenických rohů.

Letos obkladači mezi cenami nalezli také větší porci nástrojů na vrtání dlažby. Jelikož se stále častěji obkládá i ze slinuté dlažby, obkladači často musí řešit problémy s vrtáním. Při vrtání takto náročného a tvrdého materiálu běžné vrtáky obvykle selhávají. Připravili jsme pro ně tedy nejoblíbenější špičkové diamantové vrtáky do dlažby a obkladů, které bez problémů zvládnou i vrtání slinuté dlažby

Pro případné vyrovnání nerovností podkladu nechyběl ani diamantový brusný kotouč na kámen a beton.

Vítězové soutěže Obkladačská naděje, kterou pořádá Cech obkladačů ČR, od nás zkrátka získali profesionální diamantové nástroje, které se používají na kvalitní obkladačské práce v České republice i v zahraničí.

Gratulujeme vítězům a přejeme všem účastníkům letošní Obkladačské naděje (pořádá Cech obkladačů ČR) mnoho dalších úspěchů.

Diamantové nástroje pro obkladače GENT

Jsme rádi, že nás Cech obkladačů ČR oslovil i v letošním roce, a těšíme se na další ročník soutěže pro obkladače Obkladačská naděje.

Výsledky předchozích ročníků:

Cech obkladačů – Obkladačská naděje 2018
Cech obkladačů – Obkladačská naděje 2017

Menu