Obkladačská naděje 2018 – mladí obkladači Plzeň vítězí

Výsledky soutěže pro obkladače

Je obloženo! Dne 11.4.2018 skončila dvoudenní soutěž pro obkladače (žáci třetího ročníku oboru Obkladač) – Obkladačská naděje. Třináctý ročník soutěže mladých obkladačů, kterou pravidelně pořádá Cech obkladačů ČR, se konal na Střední škole stavební a dřevozpracující v Ostravě. Letos se utkalo sedm dvojic žáků ze škol z celé České republiky: SOU stavební – Plzeň, Střední Škola Stavební a Dřevozpracující, Ostrava, Střední odborná škola Jarov, Střední průmyslová škola stavební, Havířov, Střední škola stavební a strojní Teplice a SOŠ A SOU Hradec Králové.

Na soutěžící nejprve čekala teoretická část – písemný test o třiceti otázkách – a hlavně dvoudenní praktická část – obložení předem připraveného stojanu podle vizualizace v celkovém časovém limitu devíti hodin. Pro obkladače byl připraven materiál a nářadí, na řezání obkladů bylo možné použít úhlovou brusku s diamantovým kotoučem na obklady, řezačku 60 cm, diamantovou brusnou houbičku a další nářadí pro obkladače. Práce byla náročná především na přesné měření a čisté řezy obkladu.

Tříčlenná odborná porota poté hodnotila provedené obkladačské práce – dodržení rozměrů dle výkresu, správný pracovní postup a kvalitu provedení.

Vítězí obkladači Plzeň

A kdo v tvrdé konkurenci mladých obkladačů zvítězil? Vítězem se stali mladí obkladači Plzeň – dvojice Aleš Krýsl a David Frána (SOU stavební – Plzeň), druhé místo obsadila pořádající Střední Škola Stavební a Dřevozpracující Ostrava a třetí místo Střední odborná škola Praha-Jarov. Gratulujeme všem! Těší nás, že vyhráli obkladači z Plzně, která je také sídlem diamantových nástrojů GENT v České republice.

Výherci pro své školy získali řezačky pro obkladače, diamantové kotouče pro obkladače a další praktické dárky. Pro vítězné obkladače pak byla připravena finanční odměna (obkladači Plzeň ze SOU stavební získali za 1. místo 6000 Kč, 2. tým 4000,- kč a 3. tým 2000 Kč), nářadí pro obkladače, pracovní oblečení, diamantové nástroje pro obkladače a další dárky od řady renomovaných výrobců a dodavatelů.

Jaké diamantové nástroje GENT obkladači vyhráli? I v letošním roce jsme pro ně vybrali především nejoblíbenější diamantový kotouč na řezání dlažby SD-UT, přidali jsme také jeho alternativu SD-PR. Aby jim kotouče pro obkladače vždy správně fungovali, dostali vítězové také speciální oživovací kameny na diamantové nástroje. Součástí balíčku cen byly také korundové řezné kotouče na nerez. Mezi cenami obkladači nalezli i špičkové diamantové vykružováky na obklady a dlažby (bezproblémové při vrtání slinuté dlažby), které se v posledních letech staly opravdovým hitem – často se obkládá z tak tvrdých a choulostivých materiálů, že je běžné vrtáky do dlažby nedokáží provrtat vůbec, nebo vydrží jen velmi krátce. Pro případné vyrovnání nerovností nechyběl ani diamantový brusný kotouč na beton. Jednoduše kvalitní diamantové nástroje, které se používají na profesionální obkladačské práce v České republice i v zahraničí.

Gratulujeme obkladačům z Plzně a přejeme všem účastníkům letošního ročníku Obkladačské naděje mnoho dalších úspěchů.

Diamantové nástroje pro obkladače GENT

Jsme rádi, že jsme mohli být partnerem XIII. ročníku soutěže Obkladačské naděje a těšíme se na další ročník. Letos obkladači Plzeň vítězí!

Menu