Jak dopadla soutěž pro obkladače

Je dobojováno! Dne 5.4.2017 skončila dvoudenní soutěž pro obkladače – Obkladačská naděje 2017. Jednalo se o dvanáctý ročník soutěže obkladačských učňů, kterou pořádá Cech obkladačů ČR. Hostitelem letošního ročníku byla Střední odborná škola stavební a zahradnická v Praze 9 na Jarově. Letošního ročníku se účastnili žáci 11 škol, celkem 12 dvojic žáků (z důvodu onemocnění soutěžní dvojice jedné z přihlášených škol nastoupily dva týmy z pořádající školy).

Soutěžící čekala teoretická a dvoudenní praktická část. Pro obkladače je nezbytné umět si spočítat spotřebu materiálu, což byl pro některé žáky trochu těžší úkol. Těžištěm praktické části soutěže obkladačů byla pokládka obkladů a dlažby podle vizualizace, která zahrnovala řezání dlažby, lepení a spárování, vrtání otvorů do dlažby a související obkladačské práce. Vše bylo hodnocenou odbornou porotou.

A kdo v těžké konkurenci mladých obkladačů vyhrál? Vítězem se stala dvojice František Košař a Jakub Heiduk (Střední škola stavební a dřevozpracující Ostrava), druhé místo obsadila Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, třetí místo pak pořádající Střední odborná škola stavební a zahradnická Praha-Jarov. Gratulujeme!

Oceněni byli všichni soutěžící a také první tři školy. Žáci pro své školy vyhráli pily a řezačky pro obkladače, stavební chemii, diamantové kotouče pro obkladače a další praktické dárky.

Pro samotné učně obkladače pak byla připravena finanční odměna, nářadí pro obkladače, pracovní oblečení, diamantové nástroje pro obkladače a spousta dalších darů od řady renomovaných výrobců a dodavatelů. A jaké diamantové nástroje GENT soutěžící vyhráli? Vybrali jsme pro ně nejoblíbenější diamantový kotouč na řezání dlažby, diamantové korunky na vrtání do dlažby (zvládnou i vrtání slinuté dlažby), diamantový brusný kotouč na beton a také řezný kotouč na nerez. Zkrátka nástroje, které využijí na profesionální obkladačské práce, stejně jako celá řada řemeslníků nejen v České republice.

Přejeme všem účastníkům této soutěže pro obkladače mnoho úspěchů v osobním i profesním životě.

Diamantové nástroje GENT

Jsme rádi, že jsme mohli být partnerem Obkladačské naděje 2017.

Menu