Diamantový řezný kotouč 76 mm

Hledáte kotouč pro malé výřezy určený do úhlové brusky nebo mini brusky? Máme pro vás diamantový řezný kotouč 76 mm skladem! Potřebujete nástroj na vysoce přesné řezání dlažby, obkladů a dalších materiálů? Tento článek slouží jako průvodce pro ty, kteří hledají informace pro výběr a použití diamantového kotouče této specifické velikosti. Bez ohledu na to, zda jste profesionální řemeslník nebo nadšený kutil, zde najdete užitečné rady a tipy.

Diamantový řezný kotouč 76 mm není sice tolik rozšířený jako například průměr 115 nebo 125 mm, nicméně na trhu přibývá různé elektrické nářadí, které použití tohoto rozměru umožňuje nebo přímo vyžaduje. Může je jednat o mini nebo mikro-brusky různých výrobců. V těch je často potřeba diamantový řezný kotouč 76×10 mm. Pro klasické úhlové brusky lze použít rozměr disku 76×22,23 mm.

Použití pro dia řezací kotouče 76mm

Diamantové kotouče 76mm jsou zejména oblíbené řezací nástroje pro obkladače, kteří potřebují vytvářet přesné čisté výřezy v keramice. Jsou ale vhodné také pro řezání tenkých deskových materiálů jako je žula, mramor, porcelán, kamenina, atd. V případě nutnosti lze většinou tento malý řezný kotouč použít také pro řezání řady stavebních materiálů. Před použitím nezapomeňte zkontrolovat, zda vám diamantový dělící kotouč 76 mm umožní dostatečný prořez materiálem.

Obecně pro správný výběr kotouče je nejpodstatnější určení materiálu, který se bude řezat. Proto se snažte před pořízením kotoučku získat co nejvíce informací o řezaném materiálu. Podrobnější informace a vysvětlením postupu volby nástroje naleznete v našem článku Jak vybrat řezný diamantový kotouč. Seriózní výrobci vám také u každého kotouče přesněji poradí, které materiály s nimi lze dobře a dlouhodobě řezat.

Diamantový řezací kotouč ceramic 76×10 mm SD-UTDiamantový řezací kotouč ceramic 76x10 mm pro obkladače

Diamantový řezací kotouč ceramic 76×10 mm SD-UT je velmi oblíbený kotouč na řezání dlažby  Jak jsme již uvedli, nejčastějším použitím pro tento rozměr dia nástroje 76 mm je řezání obkladů a dlažeb. A právě typ SD-UT je dlouhodobě osvědčeným nástrojem mezi obkladači. Nyní je dostupný i v tomto malém průměru. SD-UT diamantový kotouč 76 mm má šířku segmentu pouhých 1,1 mm! Je velmi tenký. Je to šikovný turbo kotouček. Díky tenkému segmentu a jemnému turbu se vyznačuje velmi rychlým, čistým a přesným řezem bez oštípaných hran dlažby a dalších materiálů. Diamantový řezací kotouč ceramic Ø 76 x 10 mm pro mikrobrusky a okružní pily zvládne i řezání slinuté dlažby za sucha, bez nutnosti vodního chlazení. K dispozici je nejen s upínáním 10 mm ale i 22,23 mm pro úhlové brusky. S tímto diamantovým dělicím kotoučem dosáhnete profesionálních výsledků.

Výhody kotouče pro obkladače SD-UT

 • čisté a vysoce přesné řezání keramiky
 • tenký kotouč efektivně a rychle řeže
 • kvalitní řez bez otřepů hrany obkladů a dlažeb
 • pro průměr 76 mm volba upínacího otvoru 10 mm (pro okružní pily, mikrobrusky) nebo 22,23 (pro úhlové brusky, flexy)

Specifikace diamantového dělícího disku 76mm SD-UT

 • použití kotouče: především řezání keramiky, včetně slinuté dlažby
 • průměr kotouče: 76 mm
 • průměr upínacího otvoru: 10 mm / 22,23 mm
 • max. povolené otáčky: 20 150 ot./min
diamantový kotouč ceramic 76 mm

Jak používat diamantový řezný kotouč 76 mm?

Při použití diamantového kotouče 76mm je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a postupy. Posloužit vám může návod pro diamantové kotouče. Níže uvádíme několik vybraných kroků:

 1. Používejte diamantový řezací kotouč na doporučené materiály a s vhodným elektrickým nářadím.
 2. Zkontrolujte, zda rozměry a použití diamantového řezného kotouče odpovídají povoleným parametrům nářadí.
 3. Počet otáček hřídele zařízení nesmí překročit maximální počet otáček uvedených na diamantovém řezacím kotouči.
 4. Průměr hřídele (upínacího trnu) musí odpovídat vnitřnímu průměru (vrtání) diamantového řezného kotouče. Například diamantový řezný kotouč 76×10 mm vyžaduje průměr hřídele 10 mm.
 5. Při montáži zajistěte, aby směr otáčení diamantového kotouče vyznačený šipkou souhlasil se směrem otáčení hřídele zařízení.
 6. Řezaný materiál dobře zajistěte. Při řezání příliš netlačte, aby se disk neohýbal a nepřehřál. Tenký diamantový kotouč 76mm je na zacházení citlivější. Řez provádějte rovnoměrně a klidně.
 7. Pracujte pouze vybaveni vhodnými osobními ochrannými prostředky.

Závěrem

Vzhledem k jeho všestrannému použití a efektivitě je diamantový řezný kotouč 76 mm šikovným nástrojem v mnoha oborech, kde potřebujte přesné opracování materiálu či malé výřezy. Jeho průměr 76mm z kotouče dělá vhodný nástroj na precizní práce zejména pro obkladače, kde je potřeba detailního zpracování.

Řezný diamantový kotouč 76 mm ceramic SD-UT můžete zakoupit s upínáním 22,23 (klasická úhlová bruska, flexa) nebo 10mm. Kotouček s průměrem otvoru 10 mm je určen pro mini brusky různých výrobců. Použít lze i pro okružní pily s průměrem 76mm a průměrem vřetena 10mm.

Doufáme, že tento průvodce vám poskytl užitečné informace a že se stanete efektivnějším a bezpečnějším při práci s tímto nástrojem. Pokud máte další otázky nebo potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Poznámka:

Pokud je pro vás průměr kotouče 76mm příliš malý, mohl by vás zaujmout typ GST-UL. Ten je k dispozici také v průměru 85 mm. Upínací otvor lze zvolit 15,0 mm nebo 22,23 mm. Je ještě tenčí. Opět se výborně hodí na řezání malých otvorů do obkladů, tvrdé dlažby (i slinuté), desek ze žuly a přírodního kamene. Za určitých podmínek lze použít i na řezání skla.

Menu