Diamantový kotouč UNIVERSAL 115mm

diamantové kotouče universal 115mm

Diamantový kotouč UNIVERSAL 115mm – různá provedení

Diamantový kotouč universal 115 mm se používá do nejmenší běžné úhlové brusky. Dia kotouče 115 mm sice neumožňují velkou řeznou hloubku, ale ve spojení s jednoruční úhlovou bruskou jsou velmi šikovným pomocníkem. Oblíbené jsou pro svou nižší hmotnost, dobrou ovladatelnost, možnost použití i ve stísněných prostorech. Rádi je používají například obkladači při ručním řezání obkladů a dlažeb. Průměr úhlové brusky 115 mm často mívají i domácí kutilové, kteří diamantový kotouč universal 115 mm ocení především.

Kotouč, který řeže všechno, ale špatně a k tomu dlouho nevydrží, nikomu příliš nepomůže. Úkolem dobrého prodejce je doporučit optimální řešení pro vaši práci.

Dia kotouč Universal 115 mm na stavební materiály

Hledáte-li diamantový kotouč universal 115 mm, mohl by vás zaujmout diamantový kotouč na cihly a beton SE-W s výškou segmentů 10 mm! Jedná se o sintrovaný diamantový kotouč určený obecně na řezání stavebních materiálů. Používá se především na řezání cihelných výrobků (středně tvrdé plné cihly, porotherm, abrasivní cihelné pásky, atd.). Zároveň také jak základní dia kotouč na řezání betonu, především betonových výrobků bez armování (ztracené bednění, tvárnice, zámkové dlažby, obrubníky, betonové střešní tašky, atd.). V tomto smyslu je SE-W univerzální segmentový diamantový kotouč na běžné stavební materiály, vhodný pro řezání cihel i řezání do betonu bez armování. Diamantový dělicí kotouč standard je dostupný v průměrech 115 – 350 mm.

Pokud řežete především tvrdé stavební materiály, armovaný beton – železobeton, tvrdé cihly (zvonivky) doporučili bychom vám diamantový kotouč CROSS EASY. Zákazníci jej označují za „neúnavného dělníka“. Je to velmi dobrý univerzál na tvrdé materiály, často používaný například při úpravách panelových domů.

 

Diamantový disk 115mm universal pro obkladače

Za nejuniverzálnější kotouč pro obkladače považujeme diamantový kotouč na dlažbu a obklady SD-UT. Má jemný turbosegment široký pouze 1,2 mm pro skutečně precizní řezání keramiky. Hledáte-li diamantový kotouč universal 115 mm pro čisté řezné hrany keramických obkladů i dlažeb, je SD-UT správnou volbou. Představuje profesionální cenově dostupné řešení pro univerzální použití v keramických materiálech. Tento řezací kotouč na dlažbu 115 mm si poradí s obklady i dlažbou všech tvrdostí (včetně řezání gresu). Je dostupný v průměrech 115-350 mm. O dalších možnostech výběru nástrojů se můžete dočíst v našem článku Kotouče na řezání dlažby.

 

Skutečně univerzální kotouč 115 diamantový

Pokud řežete směs různorodých materiálů (nebo řežete jen příležitostně) a chcete „jeden kotouč na všechno“, existuje řešení. Tím je diamantový kotouč univerzální 115 mm VacuBlade MULTIMAX – skutečně univerzální řezný kotouč. Je vhodný na řezání plastů, tvrdé gumy, řezání stavebních materiálů, řezání sklolaminátu, řezání litiny nebo k příležitostnému řezání dřeva i s hřebíky.

Na rozdíl od běžných diamantových kotoučů nejsou jednotlivá zrna uložena v bloku kovového pojiva (segmentu), ale diamanty speciálně připájeny ve vakuu přímo na nosič. Zrna jsou tedy sice uložena na povrchu kotouče jen v jedné vrstvě, ale je jich zde opravdu hodně. Navíc jsou jejich ostré hranky více obnažené a proto s nimi jdou řezat i materiály, které není možné řezat klasickými diamantovými kotouči. Více se dočtete v odkazu výše na tento unikátní diamantový kotouč universal 115 mm. Nejedná se o levný dělicí kotouč s kousky tvrdokovu, ale o skutečný DIA kotouč 115mm s diamantovými zrny. Tento univerzální kotouč do úhlové brusky je k dispozici také v průměrech 125 mm a 230 mm.

Pokud budete řezat častěji jeden druh materiálu, doporučujeme samozřejmě výběr optimálního řezného kotouče přímo na daný materiál. Platí to z hlediska výkonu a především životnosti. Řadu cenných informací naleznete v našem článku Jak vybrat diamantový kotouč.

dia kotouč 115 universal na stavební materiály
kotouč na armovaný beton 115 mm univerzální
diamantový řezný kotouč 115mm universal pro obkladače
univerzální diamantový kotouč průměru 115

Vybíráte dia kotouč universal 115mm?

Pokud potřebujete při výběru poradit, nebo si nejste jisti řezaným materiálem, obraťte se na naše odborníky. Ti Vám pomohou vybrat diamantové kotouče přímo pro Vás. Služba je zcela nezávazná a zdarma.

Pokud budete mít již o konkrétní diamantové univerzální kotoučky zájem, můžete také rovnou objednat u prodejce diamantových nástrojů ve vašem okolí.

Brusný kotouč na beton 115 universal

Pokud hledáte cenově dostupný univerzální brusný kotouč 115 mm na stavební materiály, a nezabýváte se broušením každý den, doporučily bychom vám nejdostupnější diamantový brusný kotouč na beton a další materiály DUPLEX B-ECO. Tento hrncový brusný kotouč s diamantovými zrny je určený na broušení betonu, cihel, cementových lepidel. Zvládne další středně tvrdé až tvrdší materiály, příležitostně bez problémů i kámen. Pokud hledáte levný diamantový nástroj na broušení, který je ale zároveň kvalitní, je brusný kotouč na beton 115 DUPLEX B-ECO správná volba. Dostupný je také v průměru 100, 125 a 180 mm.

Pokud naopak vyžadujete vysoce výkonný profesionální brusný diamantový kotouč do úhlových a sanačních brusek k rychlému a snadnému broušení, mohl by vás zaujmout TORNADO AB – diamantový brusný kotouč univerzal. K dispozici je nejen dia brousící disk 115 mm, ale tento typ s vynikajícím výkonem, dlouhou životností a maximální univerzálností dodáváme také v průměru 125, 150 a 180 mm.

diamantový brusný kotouč 115 mm

Řezný diamanťák UNIVERSAL 115 mm – poznámky

Nenechte se zmást označením „univerzální“, které řada prodejců používá obecně pro všechny levné diamantové kotouče s klasickým provedením segmentu. Při výběru diamantového kotouče je třeba zohlednit, jaké materiály s jakými nároky na kvalitu řezu i životnost kotouče potřebujeme. Většinou to totiž bývá něco za něco. Kotouč, který řeže všechno, ale špatně a k tomu dlouho nevydrží nám příliš nepomůže. Úkolem dobrého prodejce je doporučit optimální řešení pro vaši práci. V praxi například nelze jedním „univerzálním“ kotoučem dlouhodobě řezat betonové ztracené bednění a zároveň čistě slinuté keramické dlažby jako profi obkladač. Více o výběru správného nástroje píšeme v článku Jak vybrat diamantový kotouč.

Doporučujeme dávat si pozor na podezřele levné diamantové kotouče, zvláště jsou-li vydávané za zcela univerzální – bez přesného popisu, natož v češtině. Tyto řezné disky někdy nesplňují ani předepsanou normu. Kromě namáhavého a špatného řezu mohou být i nebezpečné, řezání s nimi může být ve finále velmi drahé. Kovové odletující části kotouče do úhlové brusky dokáží způsobit vážný problém.

Úhlová bruska se také někdy nazývá rozbrušovačka, flexka nebo flexa. Používá se k broušení a řezání (rozbrušování, dělení materiálů). Proč úhlová? Obsahuje úhlovou převodovku, která mění rotaci osy o 90°. O tom, proč se úhlové brusce říká flexa se můžete dočíst například na Wikipedii (odkaz daleko mimo náš web).

Menu