Diamantové nářadí – novinky 2023

Rádi bychom vám představili novinky diamantové nářadí GENT. K rozšíření sortimentu došlo v různých kategoriích výrobků, zahrnujících nástroje pro řezání, vrtání i broušení. Přehled hlavních „diamantových novinek“ roku 2023 naleznete v níže uvedeném krátkém představení. Odkazy u jednotlivých nástrojů vedou na podrobnější představení výrobku. Uvedené diamantové nářadí můžete objednat a zakoupit u zvoleného prodejce diamantových nástrojů GENT.

Diamantové lamelové kotouče 

diamantové lamelové kotouče

Očekávanou novinkou v sortimentu Diamantových nástrojů GENT jsou diamantové lamelové kotouče DLE. Jde o velmi žádaný nový jemný brusný kotouč především na hrany obkladů a dlažeb – kamenické rohy. Ve spojení s úhlovou bruskou slouží k odstranění nerovností a drobných odštěpů vzniklých při řezání obkladů a dlažeb, kamene (i dalších materiálů), zabroušení hran skla, vyhlazení i případné zaoblení hran. Diamantové brusné lamelové kotouče jsou dodávány ve třech zrnitostech, diamanty jsou galvanicky nanášené na textilních lamelách na plastové podložce.


Tenký diamantový kotouč pro obkladače

tenký diamantový kotouč pro obkladače

V sortimentu diamantových kotoučů pro obkladače GENT nově naleznete také tento zajímavý tenký diamantový kotouč GRS finecut. Má o něco pomalejší řez, ale vytváří čisté řezné hrany, které oceníte především při řezání choulostivé dekorativní keramiky. Pokud máte v oblibě tuto formu kotouče, vyzkoušejte jej. Pro rychlé a čisté řezání slinuté dlažby a velmi tvrdých obkladů ale stále doporučujeme spíše kotouč na dlažbu SD-UT. Je osazen průběžným segmentem s jemným turbo drážkováním a také neštípe.


Diamantový brusnořezný kotouč na kamenické rohy

diamantový brusnořezný kotouč na kamenické rohy

Další novinku v sortimentu Diamantové nářadí GENT představuje nový brusnořezný kotouč na kamenické rohy DoubleHEX pro obkladače.  Uspokojuje poptávku po vytváření kamenických rohů 45° jedním kotoučem – slouží pro broušení i řezání zároveň.

Pro rychlejší řezání kamenických rohů přesto stále doporučujeme tenké řezné kotouče a následné zabroušení brusným kotoučem. Tématu řezání dlažby na pokos 45° se věnujeme v článku Kamenický roh.


Diamantový brusno-řezný kotouč s přírubou M14

diamantové nářadí - brusno-řezný kotouč

Diamantové nářadí GENT jsme rozšířili o diamantový brusno-řezný kotouč EP CUT’N’GRIND s dia galva vrstvou. Umožňuje řezání i broušení jedním kotoučem. Určen je především na opracování kamene, obkladů a dlažeb, když potřebujete zároveň řezat i brousit.

Dobře se uplatní i při opracování sklolaminátu a dalších problematických materiálů. Kotouče s galvanicky nanesenými diamanty fungují i při řezání a broušení tvrdých plastů.


Diamantový kotouč na cetris

kotouč na cetris

Nově jsme do sortimentu diamantové nářadí zařadili speciální diamantový kotouč FC-PKD na řezání cetrisu. Diamantový pilový kotouč FC-PKD má zuby osazeny břity z polykrystalického diamantu. Ty zajišťují nejen dlouhou životnost, ale také rychlejší a přesnější řez.

PCD pilový kotouč poskytuje vysoký výkon při řezání náročných materiálů – vláknocementové desky, cementotřískové desky, sádrovláknité desky, apod.


Univerzální kotouč na řezání asfaltu i betonu

kotouč na řezání asfaltu i betonu

Cenově dostupnější segmentovaný univerzální diamantový kotouč COMBO-EC, který oceníte při řezání směsi různorodých materiálů. Jedná se o ekonomickou verzi kotouče COMBO. Oblíbený je především při řezání asfaltu i betonu zároveň. Hodí se zejména v případech, kdy nechcete nebo nemůžete měnit kotouče podle řezaného materiálu, nebo řežete jejich směs.  Univerzální diamantový kotouč COMBO-EC lze použít na měkčí i tvrdé materiály – přesněji na abrasivní i tvrdé, vyzrálé.

Diamantové nářadí GENT

Náš sortiment zahrnuje především diamantové nářadí pro řezání, broušení a vrtání různých materiálů. Zboží můžete objednat a zakoupit u zvoleného prodejce diamantových nástrojů GENT po celé České republice. Rychlé vyřízení objednávek a dodání zboží k vašemu prodejci je pro nás prioritou i v roce 2023. Vaše přání ohledně diamantových nástrojů nám můžete sdělit také jednoduše prostřednictvím níže uvedeného jednoduchého formuláře.

Nenašli jste u nás hledané diamantové nářadí?

Můžete nám navrhnout, které diamantové nástroje byste rádi viděli v sortimentu GENT.

Menu