Diamantová vrtací korunka, jádrový vrták ?

Potřebujete vyvrtat otvory do stavebních materiálů a chybí Vám vrtací korunka? Ať už je to korunkový diamantový vrták do dlažby, diamantová vrtací korunka na zásuvky a vypínače (přesněji na otvory pro elektroinstalační krabice), nebo jádrový vrták do betonu a železobetonu máme řešení skladem.

Ale jaká je ta nejvhodnější diamantová vrtací korunka právě pro vaši práci? Diamantové nástroje Gent pro vás připravili nový článek na téma „jak se vybírá diamantová vrtací korunka“ podle typu práce, kterou budete provádět.

Co je obsahem článku? Nejčastěji se nás ptáte na to, jaké vybrat nástroje na vrtání do dlažby, jaké na vrtání otvorů pro elektroinstalační krabice a majitelé speciálních jádrových vrtaček chtějí vědět, jaká je vhodná diamantová vrtací korunka do jejich „stroje“. Těmto třem okruhům se budeme věnovat i v našem článku, v odkazu výše se mimo jiné podrobněji dozvíte:

1. Co je to diamantová vrtací korunka

Na začátku krátce popisujeme konstrukci diamantové vrtací korunky, její fungování a výhody oproti plným vrtákům. Uvádíme také několik výrazů, kterými se na našem trhu označují…

2. Jaká je vhodná diamantová korunka do dlažby

diamantová vrtací korunka pro obkladače na vrtání dlažby GENT

Dobrý diamantový vrták do dlažby je stále žádanějším výrobkem, na vrtání dlažby se nás zákazníci ptají úplně nejčastěji. Tvrdost obkladovým materiálů stoupá (často se také obkládá ze slinuté dlažby) a s tím je spojené i náročnější vrtání. I některé diamantové vrtáky pak mají s takovým tvrdým materiálem problémy, některé příliš štípou okraje a jiné nefungují vůbec. Asi nikdo nechce poškodit vzhled již obložené koupelny nepěkně vyvrtanými otvory a prasklými dlaždicemi. Poradíme vám, která diamantová vrtací korunka pro obkladače vám zajistí rychle a čistě vyvrtané otvory bez nepřiměřeného rizika poškození dlaždice. Nebudete potřebovat žádné speciální vybavení…

3. Jaká je vhodná diamantová vrtací korunka na elektroinstalační krabice

Popisujeme, jakou výhodu má diamantová vrtací korunka oproti korunkám osazenými tvrdokovovými zuby. Podíváme se na to, která diamantová vrtací korunka je vhodná na provádění otvorů do zdiva a která do betonu. Řekneme si, který průměr elektrikáři nejčastěji kupují. Představíme dva adaptéry, pomocí kterých se diamantová vrtací korunka upíná do vrtačky.

4. Jaká je vhodná diamantová vrtací korunka pro jádrové vrtačky

Pro profesionální jádrové vrtání zákazníci často hledají do své jádrové vrtačky spolehlivý nástroj, kterým je kvalitní diamantová vrtací korunka. Podíváme se na nástroje, se kterými se setkáme většinou u firem specializovaných na jádrové vrtání betonu, železobetonu a dalších stavebních materiálů. Výběr průměrů a provedení je opravdu rozsáhlý. Nejčastěji se vrtají otvory v rozmezí od 10 do 500 mm, ale pokud je třeba vyvrtat opravdu velké otvory, diamantový jádrový vrták pro jádrové vrtačky může mít průměr 1000 mm i větší. I takové Diamantové nástroje GENT dodávají…


Celý náš článek včetně řady ilustračních obrázků naleznete v tomto odkazu:

diamantová vrtací korunka – výběr,

případně vyhledáním v položce horního menu „Užitečné informace“, část „Praxe“.


 

diamantová vrtací korunka gent - různé diamantové vrtáky

Ať už budete vrtat do dlažby a obkladů, do betonu, do cihly nebo jiného zdiva, rádi vám pomůžeme s výběrem správné diamantové vrtací korunky – diamantové nástroje GENT jsou tu pro vás.

 

Všechny diamantové vrtací korunky pak můžete objednat a zakoupit u prodejců diamantových nástrojů GENT. Pokud nebude vybraná diamantová vrtací korunka zrovna na skladě ve zvolené prodejně, jsme schopni ji tam běžně dodat již do druhého dne – po celé České republice.