Brusný kotouč na beton

Pokud hledáte do úhlové brusky nebo sanační brusky diamantové nástroje pro broušení betonu, mohli jste se již setkat s různým označením. Nejčastěji takový nástroj naleznete právě pod označením diamantový brusný kotouč na beton. Ale říká se mu také diamantový hrncový kotouč na beton. Nebo méně častěji například brousící hrnec diamantový, hrnkový kotouč diamant, diamantový talířový kotouč pro broušení betonu. Někteří používají také výraz diamantový brusný disk na beton. Obdobně je tomu i u kotouče pro podlahové brusky.

Skladem máme různé diamantové brusné kotouče lišící se formou i optimálním použitím. Dostupné jsou v průměru 100, 115 , 125, 130, 150, 180 a 230 mm do úhlové brusky či sanační frézy. K dispozici jsou ale také v průměru 250 mm do speciálních podlahových brusek.

Rádi Vám pomůžeme vybrat nejvhodnější brusný kotouč na beton, který budete brousit. Stejně jako při řezání betonu je dobré při výběru nástroje zohlednit především stáří betonu (přesněji vyzrálost). To je důležité, aby brusný disk dobře fungoval a zároveň co nejdéle vydržel. Platí stejné obecné zásady, které jsou popsány v článku Čím řezat beton – vlastnosti betonu.

Hledáte vhodný brusný kotouč na beton?

Obraťte se na naše odborníky, kteří Vám nabídnou diamantový brusný kotouč na beton podle Vašich potřeb. Služba je pro Vás zcela nezávazná a zdarma.

.

Níže Vám představíme různé brusné kotouče na beton. Rozdělené jsou podle oblastí použití, pro která je zákazníci kupují nejčastěji. Vybraný diamantový brusný kotouč na beton můžete objednat a zakoupit u zvoleného prodejce diamantových nástrojů GENT.

 

brusný diamantový kotouč na beton – ekonomické řešení

brusný kotouč na beton DUPLEX B-ECOPokud vás čeká broušení betonu v menším rozsahu, nebo pokud budete používat kotouč jen příležitostně, je oblíbeným řešením diamantový brusný kotouč na beton DUPLEX B – ECO. Jedná se o levnější ale stále kvalitní ekonomické provedení. Vhodné jsou k broušení betonu a dalších materiálů, broušení nálitků od bednění, ztraceného bednění a KB-bloku.

 

diamantový brusný kotouč na beton – čerstvý, nevyzrálý

brusný kotouč na beton, čerstvý - DUPLEX APokud budete brousit beton, který je čerstvý (jen několik dnů, týdnů starý), je nejhospodárnější volbou diamantový brusný kotouč na beton DUPLEX A. Hodí se pro broušení všech abrazivních materiálů – čerstvý nevyzrálý beton, zvětralý beton, potěry, asfalt, měkké cihly, pórobeton, omítky, pískovec (měkký) a podobné. V těchto abrazivních materiálech se jiné brusné kotouče velmi rychle spotřebovávají. Vzhledem ke složení segmentů tento brusný diamantový kotouč není vhodný na broušení betonu, který je plně vyzrálý, tvrdý.

brusný kotouč diamantový na beton – vyzrálý, pevný

kotouč na broušení betonu, vyzrálého - DUPLEX BPokud budete brousit beton, který je vyzrálý, pevný (nedrolí se), můžete bez obav zvolit výše uvedený typ DUPLEX B-ECO. Nebo si raději vybrat výkonnější profesionální typ DUPLEX B, brusný diamantový kotouč na vyzrálý beton, tvrdý přírodní kámen, tvrdé cihly a další tvrdé materiály. Zvlášť pokud budete brousit často nebo velkou plochu, je DUPLEX B správná volba. Vzhledem ke složení segmentů tento brusný diamantový kotouč není vhodný na broušení čerstvého betonu a dalších abrasivních materiálů.

brusný kotouč – univerzálně použitelný na broušení betonu

dia hrncový kotouč na beton, univerzální - TORNADO ABPokud budete brousit beton a nechcete nebo nemůžete řešit jestli je nevyzrálý nebo vyzrálý, je pro vás spolehlivým řešením diamantový brusný kotouč na beton TORNADO AB. Tento brusný kotouč na beton velmi dobře funguje při broušení betonových povrchů různého stáří a dalších materiálů. Překvapí vás výkonem i životností. V průměru 125 mm je k dispozici také jeho ekonomická varianta TORNADO AB-ECO.

brusný kotouč na broušení velmi tvrdého betonu

brusný diamantový kotouč na beton, velmi tvrdý - SUPRAPokud vás čeká broušení extrémně tvrdého betonu, betonu s vysokým obsahem tvrdého kameniva, sklobetonu a dalších velmi tvrdých materiálů, vyplatí se již diamantový brusný kotouč SUPRA. Tento špičkový brusný diamantový kotouč je určený do úhlových a sanačních brusek k rychlému a snadnému broušení extrémně tvrdých betonů, přírodního kamene a dalších tvrdých náročných materiálů. Vzhledem ke složení segmentů tento diamantový kotouč není vhodný na abrasivní, brusné materiály. K dispozici je také jeho ekonomická varianta SUPRA – ECO.

brusné kotouče na beton – průměr 130 / 25 mm

diamantový brusný kotouč na beton 130 do brusky FESTOOLPokud budete brousit vyzrálý beton a máte sanační diamantovou brusku 130 s upínáním 25 mm, bude se Vám hodit tento diamantový brusný kotouč na beton D130 HARD, který je určen na tvrdý vyzrálý beton, tvrdý kámen, další tvrdé stavební materiály. Upínání 25 mm sice není příliš časté, nicméně se s ním u některých typů sanačních diamantových brusek můžete setkat (například Festool RENOFIX RG 130 – odkaz daleko mimo náš web). Tento brusný diamantový kotouč 130/25 mm je dodáván společně s vyjímatelným redukčním kroužkem 25/22,23 mm a lze jej tak případně použít i do jiných úhlových brusek. Pokud má vaše diamantová bruska upínání 25 mm a chcete jakýkoli jiný dia brusný kotouč hrncový GENT, můžeme pro vás zajistit úpravu upínacího otvoru.

brusný kotouč na beton – do podlahové brusky 250 mm

brusný kotouč do podlahové brusky na beton 250 mmPokud k vašemu vybavení patří i větší podlahová bruska 250 mm (například v odkazu uvedený PROFIGRIND 250 mm), určená k broušení podlah, zarovnávání nerovností betonu či stěrky, odstraňování nátěrů a epoxidů, odstraňování betonového potěru, bude se vám hodit diamantový brusný talíř 250 mm. K dispozici je kotouč na beton 250 mm na tvrdé, vyzrálé povrchy – typ FG-B. Naopak na čerstvě vylité, nevyzrálé povrchy – typ FG-A. Oba dva typy mají 20 kvalitních diamantových segmentů zajišťujících rychlé broušení i dlouhou životnost. Pokud hledáte podlahový diamantový brusný kotouč 250 mm, řada FG je správná volba.

O tom, jak správně a bezpečně diamantové brusné kotouče používat (platí zejména pro úhlové a sanační brusky), se dočtete v článku Návod k diamantovým brusným kotoučům. Návod je také v obsáhlejší tištěné formě přibalen ke kotoučům. Ať už budete potřebovat kotouč do úhlové brusky, sanační frézy nebo podlahové brusky, s výběrem vám rádi pomůžeme. Diamantové nástroje GENT jsou zde pro vás již 20 let!

 

Broušení betonu

Ať už se jedná o broušení betonové podlahy, nálitků na betonu od bednění, či jiné odstranění nerovností betonu, je potřeba se vybavit nářadím vybaveným nástroji na broušení betonu. Účinným nářadím je elektrická bruska na beton, účinným nástrojem pak diamantový brusný kotouč na beton. Vzhledem k tomu, že při broušení betonu vzniká velké množství jemného prachu, doporučujeme zároveň používat kvalitní průmyslový vysavač.

Brusky na beton mohou mít různou podobu – běžná úhlová bruska, sanační frézka, podlahová bruska.

Na menší plochy a hobby použití může stačit běžná flexa. Důležité je její správné vedení rovnoběžně s povrchem – přílišným klopením dochází k vybroušení prohlubní a k nerovnoměrnému opotřebování brusného kotouče na beton. Úhlové brusky většinou nemají kryt umožňující napojení vysavače přímo do něj, prach bude potřeba vysávat průběžně samostatným vysavačem. Existují ale i kryty pro úhlové brusky, které napojení vysavače obsahují. Pokud takový kryt máte, doporučujeme vysavač připojit přímo do něj.

Pro profesionální použití na menší až střední plochy se více hodí sanační frézy, které se lépe vedou po broušené ploše a v drtivé většině umožňují přímé připojení odsávání prachu při broušení betonu. Broušení je pak snadnější a prach je odsáván již během broušení betonu blízko u kotouče. Minimum prachu pak uniká do okolí a úklid je nesrovnatelně jednodušší.

Na broušení betonových podlah větší plochy lze nasadit speciální podlahové brusky. Ty mají širší záběr a plochu podlahy tak zbrousí rychleji a snadněji do požadované roviny.

Postup broušení betonu

Nejprve je třeba uklidit pracovní prostor a odstranit předměty a nečistoty z broušeného povrchu. Poté si připravíme brusku a nasadíme brusný kotouč na beton. Při samotném broušení betonu je potřeba postupovat trpělivě a s citem, materiál se bude postupně odbrušovat a povrch vyrovnávat. S bruskou je vhodné opisovat část kružnice, dělat krouživé pohyby aby dlouho nezůstávala na jednom místě. Vhodně zvolený kvalitní diamantový brusný kotouč na beton umí brousit až překvapivě rychle. Na brusku pak není potřeba ani vhodné příliš tlačit, stačí vlastní váha brusky. Tím se bude beton obrušovat rovnoměrně a nevytvoří se další lokální nerovnosti.

Menu