Brusný kotouč na beton

Pokud hledáte do úhlové brusky nebo sanační brusky diamantové nástroje pro broušení betonu, mohli jste se již setkat s různým označením. Nejčastěji takový nástroj naleznete právě pod označením diamantový brusný kotouč na beton, ale říká se mu také diamantový hrncový kotouč na beton, nebo méně častěji například brousící hrnec diamantový, hrnkový kotouč diamant, diamantový talířový kotouč pro broušení betonu nebo diamantový brusný disk na beton. Obdobně je tomu i u kotouče pro podlahové brusky.

Skladem máme různé diamantové brusné kotouče lišící se formou i optimálním použitím. Dostupné jsou v průměru 100, 115 , 125, 130, 150, 180 a 230 mm do úhlové brusky či sanační frézy, ale také v průměru 250 mm do speciálních podlahových brusek.

Rádi Vám pomůžeme vybrat nejvhodnější brusný kotouč na beton, který budete brousit. Stejně jako při řezání betonu je dobré při výběru nástroje zohlednit především stáří betonu (přesněji vyzrálost), aby brusný kotouč dobře fungoval a zároveň co nejdéle vydržel. Platí stejné obecné zásady, které jsou popsány v článku Čím řezat beton – vlastnosti betonu.

Hledáte vhodný brusný kotouč na beton?

Obraťte se na naše odborníky, kteří Vám nabídnou diamantový brusný kotouč na beton podle Vašich potřeb. Služba je pro Vás zcela nezávazná a zdarma.

.

Níže Vám představíme brusné kotouče na beton, rozdělené podle oblastí použití, pro která je zákazníci kupují nejčastěji. Vybraný diamantový brusný kotouč na beton můžete objednat a zakoupit u zvoleného prodejce diamantových nástrojů GENT.

brusný kotouč na beton – ekonomické řešení

brusný kotouč na beton DUPLEX B-ECOPokud vás čeká broušení betonu v menším rozsahu, nebo pokud budete používat brusný kotouč na beton jen příležitostně, je oblíbeným řešením diamantový brusný kotouč na beton DUPLEX B – ECO. Jedná se o levnější ale stále kvalitní ekonomické provedení, vhodné k broušení betonu a dalších materiálů, broušení nálitků od bednění, ztraceného bednění a KB-bloku.

brusný kotouč na beton – čerstvý, nevyzrálý

brusný kotouč na beton, čerstvý - DUPLEX APokud budete brousit beton, který je čerstvý (jen několik dnů, týdnů starý), je nejhospodárnější volbou diamantový brusný kotouč na beton DUPLEX A. Hodí se pro broušení všech abrazivních materiálů – čerstvý nevyzrálý beton, zvětralý beton, potěry, asfalt, měkké cihly, pórobeton, omítky, pískovec (měkký) a podobné – ve kterých se jiné brusné kotouče velmi rychle spotřebovávají. Vzhledem ke složení segmentů tento brusný diamantový kotouč není vhodný na broušení betonu, který je plně vyzrálý, tvrdý.

brusný kotouč na beton – vyzrálý, pevný

brusný kotouč na beton, vyzrálý - DUPLEX BPokud budete brousit beton, který je vyzrálý, pevný (nedrolí se), můžete bez obav zvolit výše uvedený typ DUPLEX B-ECO, nebo si vybrat výkonnější profesionální typ DUPLEX B, brusný diamantový kotouč na vyzrálý beton, tvrdý přírodní kámen, tvrdé cihly a další tvrdé materiály. Zvlášť pokud budete brousit často nebo velkou plochu, je DUPLEX B správná volba. Vzhledem ke složení segmentů tento brusný diamantový kotouč není vhodný na broušení čerstvého betonu a dalších abrasivních materiálů.

brusný kotouč na beton – univerzálně použitelný

brusný kotouč na beton, univerzální - TORNADO ABPokud budete brousit beton a nechcete nebo nemůžete řešit jestli je nevyzrálý nebo vyzrálý, je pro vás spolehlivým řešením diamantový brusný kotouč na beton TORNADO AB. Tento brusný kotouč na beton velmi dobře funguje při broušení betonových povrchů různého stáří a dalších materiálů. Překvapí vás výkonem i životností. V průměru 125 mm je k dispozici také jeho ekonomická varianta TORNADO AB-ECO.

brusný kotouč na beton – velmi tvrdý

brusný diamantový kotouč na beton, velmi tvrdý - SUPRAPokud vás čeká broušení extrémně tvrdého betonu, betonu s vysokým obsahem tvrdého kameniva, sklobetonu a dalších velmi tvrdých materiálů, vyplatí se již diamantový brusný kotouč SUPRA. Tento špičkový brusný diamantový kotouč je určený do úhlových a sanačních brusek k rychlému a snadnému broušení extrémně tvrdých betonů, přírodního kamene a dalších tvrdých náročných materiálů. Vzhledem ke složení segmentů tento diamantový kotouč není vhodný na abrasivní, brusné materiály. K dispozici je také jeho ekonomická varianta SUPRA – ECO.

brusný kotouč na beton – průměr 130 / 25 mm

diamantový brusný kotouč na beton 130Pokud budete brousit vyzrálý beton a máte sanační diamantovou brusku 130 s upínáním 25 mm, bude se Vám hodit tento diamantový brusný kotouč na beton D130 HARD, který je určen na tvrdý vyzrálý beton, tvrdý kámen, další tvrdé stavební materiály. Upínání 25 mm sice není příliš časté, nicméně se s ním u některých typů sanačních diamantových brusek můžete setkat. Tento brusný diamantový kotouč 130/25 mm je dodáván společně s vyjímatelným redukčním kroužkem 25/22,23 mm a lze jej tak použít i do jiných úhlových brusek.

brusný kotouč na beton – do podlahové brusky 250 mm

podlahový diamantový brusný kotouč 250 mm na betonPokud k vašemu vybavení patří i větší podlahová bruska 250 mm (například v odkazu uvedený PROFIGRIND 250 mm), určená k broušení podlah, zarovnávání nerovností betonu či stěrky, odstraňování nátěrů a epoxidů, odstraňování betonového potěru, bude se vám hodit diamantový brusný kotouč 250 mm. K dispozici je brusný kotouč na beton 250 mm na tvrdé, vyzrálé povrchy – typ FG-B. Naopak na čerstvě vylité, nevyzrálé povrchy – typ FG-A. Oba dva typy mají 20 kvalitních diamantových segmentů zajišťujících rychlé broušení i dlouhou životnost. Pokud hledáte podlahový diamantový brusný kotouč 250 mm na beton, řada FG je správná volba.

Poznámka: O tom, jak správně a bezpečně diamantové brusné kotouče používat (platí zejména pro úhlové a sanační brusky), se dočtete v článku Návod k diamantovým brusným kotoučům. Návod je také v obsáhlejší tištěné formě přibalen ke kotoučům.